Rybnicki Klub Sportowy Karate Jiu-Jitsu
 1. strona główna
 2. współpraca
 3. kontakt
Zobacz nasz profil na facebooku

Karate Jiu-Jitsu dla dzieci

Uprawianie sportu daje mnóstwo radości, poczucie spełnienia i piękne, zdrowe ciało. Ale nie tylko! Uczy też wytrwałości w dążeniu do celu, wiary w siebie oraz pokonywania własnych słabości. To umiejętność przegrywania i wygrywania z szacunkiem wobec pokonanych. A także świetna lekcja zdrowej rywalizacji i współpracy w zespole. To chyba dość powodów, by zachęcać do niego dzieci. I samemu świecić przykładem.

Sport - Rodzinna pasja.

Sport to też świetna zabawa i sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Rodzinna wyprawa rowerowa po leśnych dróżkach, wypad na basen czy rolki są znacznie ciekawsze od siedzenia przed komputerem czy przy grillu w ogródku.
Wspólne uprawianie sportu stwarza okazję lepszego poznania się, zrozumienia, wzajemnego zaufania, a co najważniejsze - wspólnych przeżyć! Niezwykle ważne jest też to, że sport możemy uprawiać zarówno z małym dzieckiem, jak i niemal z dorosłym nastolatkiem. To pasja, z której się nie wyrasta.

Zasady karate jiu-jitsu to:

 1. doskonalenie sprawności fizycznej i charakteru,
 2. obrona prawdy,
 3. rozwijanie siły ducha,
 4. przestrzeganie zasad etykiety,
 5. wystrzeganie się porywczości.

Takie zasady uczą dziecko dojrzałego postępowania.

Aktywność ruchowa, a rozwój psychofizyczny dziecka

Karate jiu-jitsu to nie tylko sztuka walki, to także trening samego siebie. Rozpoczęty w dzieciństwie, na pewno wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka, niezależnie od tego, czy wybierzesz karate jiu-jitsu, czy inne sztuki walki.

Dzieci trenujące karate jiu-jitsu uczą się:

 1. panować nad swoimi emocjami,
 2. cierpliwości i opanowania,
 3. łatwiejszego przyswajania wiedzy szkolnej,
 4. koncentracji uwagi.

Oprócz tego, ta wschodnia sztuka walki pomaga dziecku, właściwie rozwinąć koordynację ruchową - ruchy wykonywane podczas treningu są niezwykle skomplikowane i aby były wykonane poprawnie, dziecko musi wykazać się skupieniem i równowagą.
Dzięki zdobywaniu pasów w karate jiu-jitsu, dziecko uczy się jak stopniowo osiągać swoje cele.

Trening karate jiu-jitsu w grupie, kształtuje także w każdym trenującym, poczucie przynależności i szacunki dla trenera. Karate jiu-jitsu daje dziecku poczucie indywidualności, ponieważ każdy zawodnik ma prawo pokazać pełnię swoich umiejętności.

Na ostatnim miejscu wśród zalet plasuje się umiejętność samoobrony, jaką może dać karate jiu-jitsu. Dzieci trenujące karate jiu-jitsu nie boja się przeciwnika, tylko patrzą mu w oczy. Ponadto potrafią chronić się przed ciosami zadawanymi przez niego.

Na tak wczesnym etapie nauki i rozwoju, to nie samoobrona i walka jest najważniejsza w tym sporcie, a kształtowanie charakteru i zwiększenie sprawności fizycznej organizmu.

Zobacz również
 1. strona główna
 2. geneza powstania klubu
 3. trenerzy
 4. ważne wydarzenia
 5. stopnie i egzaminy
 6. galeria
 7. kontakt