Rybnicki Klub Sportowy Karate Jiu-Jitsu
  1. strona główna
  2. współpraca
  3. kontakt
Zobacz nasz profil na facebooku

Nauczane style

Styl nauczany w Bushi - Rybnickim Klubie Sportowym Karate Jiu-Jitsu, jest przede wszystkim ukierunkowany na poprawę sprawności fizycznej i realną samoobronę.

Nauczamy technik karate, opartych o perfekcyjną technikę i skuteczność we wszechstronnej walce, czyli mocnych postaw, szybkich i prawidłowych uderzeń, uzupełnionych o techniki bokserskie, twardych bloków oraz silnych kopnięć, w połączeniu z wyprzedzaniem ataku przeciwnika lub zejściem z linii ciosu wraz z równoczesnym kontratakiem.

Nauczamy technik skutecznej samoobrony - wykonywanymi w sposób szybki i zdecydowany, opartej o system Dju Su (Jiu-Jitsu Goshin-Ryu), które charakteryzuje się technikami zejść z linii ataku, unikami, blokami, dźwigniami, rzutami, rzutami przez unik, podcięciami, technikami ręcznymi i nożnymi, w tym technikami we wrażliwe punkty ciała, uzupełnionymi o walkę w parterze - czyli brazylijskie jiu jitsu. Poprzez specjalny trening uczymy się szybkich, wręcz odruchowych reakcji na ruchy napastnika.

Nasz system szkoleń charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością technik samoobrony. Jest stylem „otwartym”, który nie ogranicza się nigdy do metody walki, a tym samym nie ogranicza w żaden sposób ćwiczącego. Jego możliwości fizyczne, wiekowe, czy też po prostu zwykłe preferencje nie stanowią barier.

Poszczególnych technik uczymy się stopniowo, a nauka ta trwa latami, powoli zbliżając nas do perfekcji. Dzięki seminariom z mistrzami innych styli i systemów walk, znacznie szybciej poznajemy specjalistyczne dla danego systemu techniki, niż gdybyśmy mieli uczyć się z książek czy internetu.

Zapraszamy, bo naprawdę warto!

Zobacz również
  1. strona główna
  2. geneza powstania klubu
  3. trenerzy
  4. ważne wydarzenia
  5. stopnie i egzaminy
  6. galeria
  7. kontakt