Rybnicki Klub Sportowy Karate Jiu-Jitsu
  1. strona główna
  2. współpraca
  3. kontakt
Zobacz nasz profil na facebooku

Prowadzący

Mirosław Krajewski - 7 dan Jiu-Jitsu, 4 dan Chan-Shaolin-Si, Dju-Su Kung-Fu, Combat System, 3 kyu karate kyokushinkai – Kan, licencjonowany sędzia IBF

Mirosław Krajewski

Treningi rozpoczął w 1980 roku od Ju-Jitsu i karate Kyokushinkai – kan pod okiem trenerów: Włodzimierza Bieńka oraz Andrzeja Kowackiego. Brał udział w licznych zawodach i turniejach karate. Od 1990 roku, po zmianie miejsca zamieszkania, rozpoczął treningi w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki w Rybniku, pod okiem Jan Jasiewicz (10 dan) oraz Józefa Brudnego – (10 dan). Od 2004 roku był głównym asystentem trenera w nowopowstałym Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki „Asahi” w Rybniku. Zajmował się szkoleniem samoobrony z zakresu karate jiu-jitsu zarówno dzieci, jak i młodzieży. Był również odpowiedzialny za przygotowanie ich do startów w licznych turniejach i zawodach, które bardzo często zwieńczone zostały sukcesami i licznie zdobytymi medalami. Opracowywał także system egzaminów i nadzorował ich przebieg na podstawie starych zasad Karate Kyokushin. Od 2011 roku współzałożyciel i główny trener Bushi Rybnickiego Klubu Sportowego Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych). Posiada uprawnienia instruktora samoobrony. Dzięki uprawnieniom sędziowskim IBF, bierze również udział jako sędzia na wielu zawodach i turniejach sztuk walk. Posiadając duże doświadczenie w Karate, Chan Shaolin Si, Dju Su Kung Fu, a także w Jiu-Jitsu, naucza tych technik i elementów z poszczególnych styli, które są najlepsze, tzn. najskuteczniejsze w praktycznej samoobronie lub realnej walce. Dzięki niesamowitej umiejętności połączenia treningu karate i jiu-jitsu z zabawą, wielkiemu zaangażowaniu w prowadzone zajęcia i niekończącej się cierpliwości, dzieci go uwielbiają, a młodzież i rodzice obdarzają wielkim szacunkiem i zaufaniem.

Grzegorz Swoboda – 6 Dan Jiu-Jitsu, 3 Dan w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walk w stylach: Chan-Shaolin-Si,
Dju Su Wu Shu, Combat System, Vo Quyen, Pszczyńska Sztuka Walki.

Grzegorz Swoboda

Sztuki walki trenuje od 1985 roku. Na początku swojej przygody ze sztukami walki próbował różnych stylów walki, między innymi boksu, tradycyjnego karate oraz judo, lecz w tych stylach nie odnalazł siebie, dlatego swoje kroki skierował w stronę Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, gdzie pod okiem Mistrza Józefa Brudnego - 10 dan, rozpoczął trenować styl Chan-Shaolin-Si oraz Dju Su. W swojej długoletniej karierze sportowej brał udział w licznych seminariach oraz szkoleniach z zakresu sztuk walki zarówno w kraju jak i za granicą. Od 2004 roku był drugim asystentem trenera w Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki w Rybniku, którego założycielem i głównym trenerem był Jan Jasiewicz – 10 dan. Zajmował się szkoleniem dorosłych z zakresu realnej samoobrony na podstawie uprawianego przez siebie Systemu Shaolin Kempo Kung-Fu oraz Combat System. Dzięki wybitnym umiejętnościom, często podczas uczestnictwa w różnych seminariach czy szkoleniach, proszony jest o poprowadzenie chociażby krótkiego instruktażu dla pozostałych uczestników zajęć. Chociaż potrafi zademonstrować finezyjne techniki z Chan Shaolin Si, jego dewizą systemu walki jest jego przydatność w realnej walce. Szkoli również uczniów z walki krótkim kijem oraz tonfą. Od 2011 roku współzałożyciel i główny trener w Bushi Rybnickim Klubie Sportowym Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie młodzieży i dorosłych).

Wiesław Słowikowski - 4 Dan Jiu Jitsu, 3 Dan w stylach Pszczyńska Sztuka Walki, Kung Fu Chan Shaolin Si, samoobrona, Dju Su.

Wiesław Słowikowski

Sztuki walki rozpoczął trenować w 1990 roku w wieku 24 lat w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki pod okiem mistrzów Jana Jasiewicza i Józefa Stencla. 4 Dan Jiu - Jitsu nadany 12.03.2016 przez Polską Federację Budo. W latach 1994 – 2000 dodatkowo doskonalił swoje umiejętności biorąc udział w zajęciach elitarnej grupy mistrzów “ZEN“ pod okiem samego mistrza Józefa Brudnego 10 Dan (jeden z założycieli Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki). W 2008 roku rozpoczął treningi w Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki „Asahi" w Rybniku, którego założycielem i głównym trenerem był Jan Jasiewicz 10 Dan. Od 2011 współzałożyciel i jeden z trenerów Bushi Rybnickiego Klubu Sportowego Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dorosłych). Preferowany styl to Pszczyńska Sztuka Walki i techniki wysokich kopnięć. Poza treningami sztuk walki pasjonuje go gra na gitarze oraz czynnie uprawia żeglarstwo.

Robert Peśla - 4 Dan Jiu Jitsu, 1 Dan Chan-Shaolin-Si, Dju-Su Kung-Fu

Robert Peśla

Sztuki walki rozpoczął trenować w 1991 roku w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki pod okiem Józefa Brudnego 10 Dan oraz Jana Jasiewicza 10 Dan. Od 2004 roku trenował w Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki „Asahi" w Rybniku, którego założycielem i głównym trenerem był Jan Jasiewicz. Od 2011 roku współzałożyciel i jeden z trenerów Bushi Rybnickiego Klubu Sportowego Karate Jiu-Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych). Posiada uprawnienia państwowe instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona, ukończony kurs instruktora taktyki i techniki interwencji oraz posługiwania się pałką typu „Tonfa" dla służb mundurowych. Z zawodu policjant z wieloletnim stażem. Z wykształcenia magister pedagogiki ogólnej o specjalności resocjalizacja. Pasjonat motocykli sportowych, na których sam chętnie jeździ.

Mariusz Konsek - 4 Dan Jiu Jitsu, 3 Dan Shaolin Kempo, 1 Dan Kung Fu Wu Shu

Mariusz Konsek

Treningi sztuk walki rozpoczął od 1998 roku w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Trenował również Kung Fu Wu Shu osiągając stopień mistrzowski 1 Dan zdany w Shaolin Temple w Chinach w 2012 roku. Startował w kraju i zagranicą wielu zawodach i turniejach, uczestniczył w wielu szkoleniach i seminariach sztuk walki. Posiada licencję sędziego IBF. Od 2011 roku współzałożyciel i jeden z trenerów w Bushi Rybnickim Klubie Sportowym Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzież i dorosłych). Interesują go również inne style jak np. sanda, kickboksing, taekwondo, muythai, kenjitsu, brazylijskie jiu jitsu. Poza treningami sztuk walki aktywnie ćwiczy na siłowni i pracuje w ochronie mienia.

Robert Długosz – 3 Dan Jiu Jitsu, 1 Dan Chan-Shaolin-Si, Dju-Su Kung Fu.

Robert Długosz

Sztuki walki rozpoczął trenować w 1997 roku w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki u Mistrza Józefa Brudnego 10 Dan oraz Jana Jasiewicza 10 Dan. Od 2004 roku po zmianach organizacyjnych nadal pobierał nauki w zakresie sztuk walki w nowopowstałym Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki „Asahi" w Rybniku pod okiem Jana Jasiewicza 10 Dan, Mirosława Krajewskiego 7 Dan i Grzegorza Swobody 6 Dan. Wspólne treningi oraz uczestnictwo w wielu szkoleniach i seminariach pozwoliły mu spotkać na swej drodze wielu mistrzów i instruktorów, których umiejętności w zakresie sztuk walki były na bardzo wysokim poziomie i to niezależnie od stylu jaki reprezentowali. Nabyte umiejętności i doświadczenie przekazuje dalej kolejnym adeptom. Szczególnie ceni sobie techniki, które są najskuteczniejsze do zastosowania w realnej walce bądź praktycznej samoobronie. Od 2011 roku współzałożyciel i jeden z trenerów w Bushi Rybnickim Klubie Sportowym Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych). Licencjonowany sędzia IBF. Poza trenowaniem sztuk walki jest aktorem teatralnym o niezwykłej charyzmie, wrażliwości i talencie.

Ariel Leipelt – 2 Dan Jiu Jitsu

Ariel Leipelt

Treningi sztuk walki rozpoczął w 2004 roku pod skrzydłami Sensei Mirosława Krajewskiego 7 Dan i Soke Jana Jasiewicza 10 Dan. Regularną oraz systematyczną pracą umysłu i ciała zdobywał kolejne stopnie wtajemniczenia. 23.04.2010 roku otrzymał 1 Dan Karate Jiu Jitsu. Szuka również ciekawych rozwiązań technicznych w innych stylach walki jak np. Krav Maga, Muay Tai, Boks. Licencjonowany sędzia w IBF. Posiada uprawnienia instruktora samoobrony. Od 2011 roku współzałożyciel i jeden z trenerów w Bushi Rybnickim Klubie Sportowym Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych).

Marcin Grzyb - 2 Dan Jiu Jitsu

Marcin Grzyb

Rozpoczął trenować w 2005 roku w Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki „Asahi" pod okiem Jana Jasiewicza 10 Dan, Mirosława Krajewskiego 7 Dan i Grzegorza Swobody 6 Dan. Pierwszy Dan Jiu Jitsu otrzymał 03.03.2012. Jeden z trenerów Bushi Rybnickiego Klubu Sportowego Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych). Student medycyny, pasjonat sportów siłowych oraz freedivingu.

Bartłomiej Fajkis – 1 dan

Bartłomiej Fajkis

Sztuki walki trenuje od 2003 roku gdzie zaczynał w Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki w Rybniku pod kierunkiem Jana Jasiewicza 10 dan, Mirosława Krajewskiego 7 dan i Grzegorza Swoboda 6 dan. Od 2009 roku 1 dan jiu jitsu. Urodzony w Rybniku 14.02.1982 roku. Posiada państwowe uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności samoobrona oraz kurs Instruktora Lekkiej Atletyki. Ukończył studia licencjackie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu na kierunku Resocjalizacja z Wychowaniem Fizycznym oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Pedagogika Ogólna. Zawodowo od 2002 roku jest specem od finansów szeroko rozumianych, kieruje Millennium Leasing w Rybniku. Od 2011 roku współzałożyciel, Prezes i jeden z trenerów Bushi Rybnickiego Klubu Sportowego Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych). Poza treningami sztuk walki pasjonat kolarstwa górskiego. Nie stroni również od tańca i biegów długodystansowych.

Michał Krajewski – 1 Dan Jiu Jitsu

Michał Krajewski

W 1998 roku rozpoczął treningi Judo w UKS „Dwójka” Rydułtowy. Po roku przeszedł do klubu MKS „Olimpijczyk” w Rydułtowach gdzie zaczął trenować Triathlon (pływanie, rower, bieg). Podczas 6-ciu lat reprezentował klub w licznych zawodach w kraju i za granicą. W 2005 roku rozpoczął swoją przygodę ze sztukami walki w Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki „Asahi” w Rybniku. Od 2011 roku współzałożyciel i jeden z trenerów w Bushi Rybnickim Klubie Sportowym Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych). Posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona, uprawnienia sędziego IBF, stopień młodszego ratownika wodnego oraz patent sterownika motorowodnego. Brał udział w różnych zawodach w kraju i zagranicą.

Przemysław Szubert - 1 Dan Jiu Jitsu

Przemysław Szubert

Zaczął trenować w 2006 roku w Polskim Stowarzyszeniu Sztuk i Sportów Walki „Asahi” w Rybniku. 1 Dan Jiu Jitsu otrzymał 17.05.2014 roku przez Polską Federację Budo. Od 2011 roku współzałożyciel i jeden z trenerów w Bushi Rybnickim Klubie Sportowym Karate Jiu Jitsu (odpowiedzialny za szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych). Poza treningami uprawia sporty siłowe oraz biegi. Studiuje budownictwo.

Piotr Lubszczyk - 1 Dan Jiu Jitsu

Piotr Lubszczyk

W 1994 roku rozpoczął swoją przygodę ze sztukami walki w Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki pod okiem Józefa Brudnego 10 Dan oraz Jana Jasiewicza 10 Dan. W 2016 roku otrzymał stopień 1 Dan z nadany przez Polską Federację Budo. Od 2013 roku jeden z trenerów w Bushi Rybnickim Klubie Sportowym Karate Jiu Jitsu. Poza treningami sztuk walki lubi wycieczki górskie oraz bieganie.

Zobacz również
  1. strona główna
  2. geneza powstania klubu
  3. trenerzy
  4. ważne wydarzenia
  5. stopnie i egzaminy
  6. galeria
  7. kontakt